You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Erste Liga
Tények
Érdekesség

A dunaújvárosi bikákat 3-1 -re, a fehérvári csapatot pedig 5-3 - ra győztük le a ligában!

A Csíkszeredai Sportklub győzni tudott Dunaújvárosban a jégkorong Erste Liga csütörtök esti mérkőzésén. A székelyföldiek megszerezték a három pontot, a mérkőzés milyenségéről az edzői nyilatkozatok alább olvashatóak:

Niko Eronen:  A legnagyobb különbség az volt ma, hogy miként használta ki a két csapat az adódó
lehetőségeket. Az első harmad a mindkét csapat részéről arról szólt, hogy megérezzék a meccset. A
másodikban feljebb ment a tempó, de a kiállítás után úgy éreztem, hogy elveszítettük a ritmust,
megkaptuk a második találatot, de Kovi nagyon jól védett, nagy szükségünk volt rá. A harmadik harmadra
viszont megjött a nyomás a mi részünkről is, sok lehetőséget alakítottunk ki, de ma nem nekünk pattant a
korong. Annak örülök, hogyan létünk előre meccs közben, s megtaláltuk az extra erőt a harmadik
harmadban a pontszerzéshez, de egy felesleges hiba újabb csíkszeredai gólt hozott, s az már teljesen más,
mikor kétgólos hátrányból kell játszanod egy helyett.

Vaclav Novak: Dunaújvárosban mindig nagyon nehéz nyerni, s így volt ez most is. Az első
harmad nagyon kapkodó játékot hozott, mindkét csapat sok hibával játszott, bár az irammal ekkor sem
volt gond. A másodikban sikerült fölénybe kerülnünk, majd meglőttük a második gólt, s lőhettünk volna
még többet is, de nagyon jól védett a hazai kapus. A harmadikban nagyon meg kellett dolgoznunk a
győzelemért, de a mi kapusunk is jól védett. Összességében azért megérdemelten nyertünk, de nagyon sok
volt a rossz passz, szóval van még mit javítani a játékunkon.

Második november végi anyaországi mérkőzésén is nyerni tudott a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. A csütörtök esti, Dunaújvárosban aratott győzelem után pénteken Székesfehérváron diadalmaskodott csapatunk!

Becze Tihamér szerint: Nyertünk, ez a legfontosabb. Sokkal jobban kezdtünk, mint tegnap – frissebbek voltak a lábak, a buszláb még bennünk volt tegnap. Jó első harmaddal tudtunk előrukkolni, habár az eredmény döntetlen volt, azért meg voltak a lehetőségek, hogy gólt szerezzünk. Megnehezítették a dolgunkat, látjuk az egész szezonban, hogy ez a Fehérvár nem az a Fehérvár, aki négy-öt évvel ezelőtt 8-0-ra vertünk. Ha nem figyel az ellenfél oda, akkor bármelyik csapatot megverik a ligában, otthonunkban is győztek. Hatvan percen át kell koncentrálni. Kiemelném, hogy a tegnapi meccshez képest jobban zártunk vissza középen, jobban zártak vissza a középső harmadban a hosszú oldali szélsőink, amivel elvettük tőlük a teret. Plusz a védekező játékunk emberhátrányban fenomenális volt, öt perces előnyükben fel sem tudtak állni – erre sokat készültünk a nemzetközi szünetben, ebben is hatalmasat fejlődött a csapat.

Kedden a miskolci Jegesmedvék látják vendégül csapatunkat, reményeink szerint onnan is elhozzuk a három pontot!