Erste Liga

A végletekig harcoltunk a Fradi ellen

A végletekig kiélezett mérkőzést vívott pénteken este a Ferencváros és a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. A Tüskecsarnokban megrendezett találkozó szétlövés után dőlt el, az eredmény után végig futó Fradi 6–5-re nyert.

Villámrajtot vett pénteken este a Tüskecsarnokban a népes szurkolótábor által buzdított vendég Csíkszeredai Sportklub, amely négy perc után már 2–0-ra vezetett: előbb Aidan Brown váltotta gólra az első emberelőnyt (0–1), majd Péter Balázs tört kapura, lövését még védte Arany Gergely, a Fradi kapusa, a kipattanót azonban Jevgenyij Szkacskov a hálóba ütötte (0–2). A házigazda Ferencvárosnak egy szép akció végén a 7. percben Adam Brady révén sikerült a szépítés (1–2), és bár a folytatásban mindkét csapatnak volt lehetősége, az első szünetig nem született újabb találat.

Gyors gólváltással kezdődött a második játékrész: Nagy Gergő egy kapu előtti kavarodásból egyenlített (2–2), de egy percre rá Becze Tihamér közelről bődületes gólt lőtt a hosszú felsőbe (2–3). A kiegyenlített játék az eredményjelzőn is egyenlőt mutatott (3–3) két harmad végén, a hazaiak újabb egyenlítő találatát Adam Brady lőtte emberelőnyből. A harmadik harmadban újra két góllal vezetett a Sportklub. Előbb Becze ütött kapuba egy pattogó korongot (3–4), majd Troy Rutkowski távoli lövése a jól helyezkedő Becze ütőjén irányt változtatva kötött ki a Fradi hálójában (3–5).

A Fradi azonban a rendes játékidő utolsó három percében egyenlített, előbb emberelőnyben újra Brady volt eredményes (4–5), majd a házigazdáknak bejött a kapuslehozatal, hat az öt ellen Roth távoli lövése Kulmala ütőjéről került be a takarásban lévő Adorján kapujába (5–5). Következett az ötperces ráadás, amikor a csapatok három a három ellen hokiztak, és ebben a periódusban is megvolt az esélye a székelyföldi csapatnak a győzelemre: 66 másodpercet emberelőnyben játszott, de nem tudott gólt szerezni. Büntetőlövések döntöttek a győztesről, és kilenc párharcra volt szükség. A Fraditól Nagy Gergő és Turbucz volt eredményes, a Sportklubtól pedig csak Rokaly Szilárd. A szétlövést a Fradi nyerte 2:1-re.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz: Ferencváros–Csíkszeredai Sportklub 6–5 (1–2, 2–1, 2–2, 0–0, 1–0) – hosszabbítás és büntetőlövések után

Gólszerzők: Adam Brady (7., 36. és 57.), Nagy Gergő (21.), Rasmus Kulamala (59.) és Turbucz Martin (65., győztes büntető) illetve Aidan Brown (2.), Jevgenyij Szkacskov (4.), Becze Tihamér (22., 48. és 53.).

Kapura lövések: 55–45. Büntetőpercek: 8–10.

Játékvezetők: Vladimir Babic és Rencz Dániel, illetve Pálkövi Botond György és Váczi Dávid.

Ferencváros: Arany Gergely, Nagy Kristóf (kapusok) – Seregély Máté, Vladimir Roth, Turbucz Martin, Nagy Gergő, Rasmus Kulmala (első sor); Boros Dániel, Charles Crespi, Németh Attila, Adam Brady, Tóth Adrián (második sor); Bán Károly, Lauri Karmeniemi, Eric Nemec, Aku Kestila, Galajda Zsombor (harmadik sor); Haranghy Bence, Banga Nándor, Farklas Lőrinc, Tóth Gergő (negyedik sor).

Vezetőedző: Fodor Szabolcs.

Csíkszeredai Sportklub: Adorján Attila, Ambrus Levente (kapusok) – Troy Rutkowski, Fabrizio Ricci, Cody Milan, Aidan Brown, Brandon McNally (első sor); Gecse Hugó, Joe Masonius, David Levin, Péter Balázs, Jevgenyij Szkacskov (második sor); Ferencz–Csibi Róbert, Láday Tamás, Becze Tihamér, Reisz Áron, Rokaly Szilárd (harmadik sor); Salló Alpár, Bajkó Csongor, Fodor Csanád (negyedik sor).

Vezetőedző: Bradley Gratton.

Forrás: Kétszer vezetett két góllal a Sportklub a Ferencváros otthonában, de a végén mégis kikapott