Erste Liga

Hiába lőtt többet kapura a Sportklub, vereséget szenvedett Újpesten

Második hétvégi budapesti mérkőzésén is vereséget szenvedett a címvédő Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. A csíkiak szombaton a Ferencvárostól, vasárnap este pedig az Újpesttől kaptak ki két góllal. A vereségek ellenére a Sportklubnak megmaradtak az esélyei arra, hogy a hatodik helyen zárja az alapszakaszt.

Gól és kiállítások nélküli első harmadot követően megsokasodtak az események a középső játékrészben, amikor a hazaiak Jekunen és Kiss Dániel találatával a 27. percben már 2–0-ra vezettek. És bár Sofron István hamar szépített (2–1), a második szünet előtti másodpercekben az Újpest Madácsi révén újra betalált (3–1). Az 55. percben emberelőnybe került a házgazda Újpest, és ebben a két percben két gól született: előbb a hazaiak emberelőnyben Kovács Alex révén (4–1) lőttek gólt, majd a vendégek Radek Veselý találatával emberhátrányban találtak be (4–2). Az utolsó bő két percre a Sportklub kapusa helyett mezőnyjátékost küldött jégre, a csíki szakvezetést időt is kért, de a szépítés, illetve az egyenlítés nem jött össze.

A mérkőzésen a vendég székelyföldi együttes sokkal többet támadott, többet lőtt kapura mint a házigazdák, de 44 lövésből csak kétszer tudták legyőzni Rajna Miklóst, az újpestiek hálóőrét. A Sportklubnak két mérkőzése maradt hátra az Erste Liga alapszakaszából: január utolsó napjaiban sorrendben a FEHA19 együttesét, illetve a Dunaújvárosi Acélbikák gárdáját fogadja a Vákár Lajos Műjégpályán.

Virág Csaba, vezetőedző - UTE

"Nem egyszerű egy olyan jó csapat ellen játszani, mint a Csíkszereda. Nem lehet elkerülni, hogy gólhelyzetbe kerüljenek, de limitálni a lehetőségeiknek a számát mindenképpen, és ez nekünk sikerült, valamint nagyszerű teljesítményt nyújtott a kapusunk, Rajna Miki is. Helyenként azért volt zavar a gépezetben, sokszor nem játszottunk okosan, többször szólóban mehetett az ellenfél támadni, ez nem tetszett, a munka és az energia, amit a jégre tettünk, az viszont nagyon is. Sok mindenben kell még fejlődnünk, nem lesz egyszerű a Fehérvár AV19 ellen játszani szombaton a Magyar Kupa négyes döntőjében, de az biztos, hogy a fiúk nagyon motiváltak lesznek."

Tom Coolen, vezetőedző - SC Csíkszereda

"Angolul is létezik az a mondás, hogy a fején kell találni a szöget, de mi szinte az egész meccs alatt csak a szög mellé ütögettünk. Rengeteg gólszerzési lehetőségünk volt, de az Újpest kapusa remekül teljesített, mi pedig sokszor az üres kapuba sem tudtuk beütni a korongot. Az első harmadban hét vagy nyolc nagy helyzetet hagytunk ki, pedig ennek a játéknak a gólszerzés a lényege. A második harmad vége előtt öt másodperccel kaptuk meg a harmadik gólunkat, ami nem jött jókor, ráadásul az utolsó játékrészben szerintem nem volt jogos játékosunk, Kubát kiállítása, megkaptuk belőle a negyedik gólunkat, ez pedig eldöntötte a meccset, apró öröm, hogy utána mi is tudtunk szerezni még egy találatot. Összeségében annyi történt, hogy az UTE belőtte a helyzeteit, mi nem, ezzel ők szereztek nagy győzelmet, amihez gratulálok nekik."

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz: Újpesti TE–Csíkszeredai Sportklub 4–2 (0–0, 3–1, 1–1).

Gólszerzők: Sami Jekunen (22.), Kiss Dániel (27.), Madácsi Benedek (40.) és Kovács Alex (55.), illetve Sofron István (30.) és Radek Veselý (56.).

Kapura lövések: 26–44.

Büntetőpercek: 2–8.

Forrás: Hiába lőtt többet kapura a Sportklub, vereséget szenvedett Újpesten