Erste Liga
Román bajnokság

Karácsonyi ajándékképpen a Sportklub legyőzte a Coronát

Hamarabb érkezett idén az angyal a Csíkszeredai Sportklub szurkolóinak. A kék-fehérek pénteken este kitűnő játékkal legyőzték a Brassót, a mérkőzés a jégkorong Erste Liga mellett a román bajnokságba is beszámított.

Ünnepi pillanatok előzték meg a pénteki esti mérkőzést a Vákár Lajos Műjégpályán. A Sportklub Szurkolói Egyesülete és a klub vezetősége díjazta az együttes nyáron visszavonult játékosát, volt csapatkapitányát, Papp Szabolcsot.

Zsúfolt lelátók előtt kezdődött el a mérkőzés, több mint 2000 néző volt kíváncsi az összecsapásra, amely jó színvonalú, iramos, küzdős hokit hozott. Az első harmadban nem született gól, bár mind a két kapunál voltak gólhelyzetek. A hazaiak álltak közelebb a gólhoz, lőttek egy kapuvasat. Nagyon jól kezdte a második játékrészt a Sportklub, az első két emberelőnyét gólra váltotta, a 24. és 28. percben is Sofron volt eredményes (2–0).

Uralta a második harmadot a székelyföldi csapat, bár a harmadik emberelőnyt nem zárult góllal, öt az öt ellen Szkacskov közelről a felső vas alá emelete a korongot, így a 39. percben már 3–0-ra vezetett a Sportklub. A második szünet előtt a Brassó kihasználta a csíkiak kapu előtti védelmi rövidzárlatát, és Domingue találatával szépített (3–1). Csíki góllal kezdődött a harmadik játékrész, Stach már a 41. percben eredményes volt (4–1), és bár Schaber az 50. percben lefaragott a hátrányból (4–2), majd az utolsó másfél percre, emberelőnyben, a vendégek szakvezetése kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre, Sofronék nem kaptak újabb gólt, mi több fél perccel az utolsó dudaszó előtt üreskapus gólt szereztek.

A Sportklub legújabb szerzeménye, az egy napja érkezett cseh Radek Veselýnek ítélték a találatot (5–2). A csíki győzelemből oroszlánrészt vállalt a kapus Adorján Attila, aki 92,52%-os hatékonysággal védett. A Sportklubnál – sérülések és eltiltások miatt – négy hiányzó volt: Gecse Hugó, Eduard Cașăneanu, Karel Kubat és Clarke Garrett. A címvédő Sportklub következő Erste-ligás mérkőzése december 30-án lesz, amikor a listavezető Gyergyói HK együtteséhez látogat.

A mérkőzést követően a két csapat szakvezetői nyilatkoztak.

Tom Coolen, a Sportklub vezetőedzője: „Úgy gondolom, hogy egy igazán jó mérkőzés volt. Végig négy sorral játszottunk, nem hárommal, ahogyan számos csapat szokott, mi mindenkit bevontunk a játékba. A legjobb hátvédünk betegség miatt nem játszhatott, a másik védőnk el van tiltva, valamint egy harmadik sérüléssel bajlódik. A mai este folyamán egy újabb olyan helyzet adódott, amikor egy csatárt kellett használnunk a védelemben, ami nem könnyű, de a fiúk igazán jó munkát végeztek, egymást segítve a pályán. Adorján Attila is jól védte a kapunkat. Az emberelőnyös játékunk is rendben volt. Mindent egybevetve remek este volt. Úgy látom, a város nagyon szereti a csapatunkat, mögöttünk vannak mindig, és ez csodás! Remek a hangulat, ami nagyon tetszik. Élvezem, jól érzem itt magam. Jégre lépett egy új játékosunk, aki nagyon jól dolgozott emberelőnyben, sokat segített nekünk. Összességében elégedett vagyok a teljesítményünkkel. Jó lesz így várni a karácsonyt!”

Strenk Hunor, a Brassói Corona másodedzője: „Azt gondolom, magas hőfokú találkozó volt, ahogyan az elvárható az ilyen rangadók alkalmával. Ünnepi mérkőzés lévén tudtuk, hogy telt ház előtt fogunk játszani. Jó volt a hangulat. Az elején nagyjából kiegyenlített volt a játék. Két emberelőnyös góllal sikerült előre lépnie a hazai csapatnak. Megpróbáltunk felzárkózni. Egy-két nagy helyzetet kihagytunk, melyet ha értékesítettünk volna, közelebb tudtunk volna férkőzni. A harmadik góljuk kicsit demoralizáló volt, de utána a gázpedálra léptünk, tudtuk, hogy nincs mit tartogatni. Megpróbáltunk visszajönni a mérkőzésbe. Azt gondolom, a harmadik harmad elején bekapott korai gól megpecsételte a sorsunkat. Ha az nincs, akkor talán közelebb tudtunk volna férkőzni. Megérdemelten győzött a hazai csapat”.

A Sportklub jövő héten kedden és szerdán este a román bajnokságban a Bukaresti Sportul Studențesc gárdáját fogadja, majd pénteken este a Gyergyói HK otthonában vendégszerepel.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz: Csíkszeredai Sportklub–Brassói Corona 5–2 (0–0, 3–1, 2–1). Gólszerzők: Sofron István (24. és 28.), Jevgenyij Szkacskov (39.), David Stach (41.) és Radek Veselý (60.), illetve Kevin Domingue (39.) és Chase Schaber (50.).

Kapura lövések: 43–27.

Büntetőpercek: 4–10.

Forrás: Karácsonyi ajándék a Sportklubtól: legyőzték a Coronát (szekelyhon.ro)