You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Erste Liga
Tények
Érdekesség

Megszerezte első pontját a Csíkszeredai Sportklub az Erste Liga új idényében

Gólzáporos mérkőzésen, a ráadásban született aranygóllal győzte le a Budapest JAHC együttese csütörtökön este a Csíkszeredai Sportklubot a jégkorong Erste Ligában. A székely csapat háromgólos hátrányból egyenlítve mentette hosszabbításra a meccset.

Csíki góllal kezdődött a káposztásmegyeri Vasas Jégcsarnokban megrendezett csütörtöki esti találkozó, a Sportklub Troy Rutkowski révén már az első percben gólt ütött (0–1), de a folytatásban a házigazdák voltak eredményesek. Az első szünetig még két gólt ütöttek, majd a második játékrész elején újabb kettőt, a 23. percben 4–1-et mutatott az eredményjelző.

A Sportklub szakvezetése időt kért, majd a folyatásban a második szünetig háromszor is betalált a székelyföldi együttes, két játékrész után 4–4 volt az eredmény. A harmadik harmad az emberelőnyök kivédekezéséről szólt, a házigazdáknak három-, a vendégeknek pedig egy kétperces előnyt sikerült lehozniuk kapott gól nélkül. Következett a ráadás, amely csak közel két percet tartott, a BJAHC Schlekmann révén betalált, és aranygóllal megnyerte a mérkőzést.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz: Budapest Jégkorong Akadémia HC–Csíkszeredai Sportklub 5–4 – hosszabbítás után (2–1, 2–3, 0–0, 1–0).

Gólszerzők: Jevgenyij Moser (5. és 12.), Schlekmann Márk (21. és 62.), Szabó Bence (23.), illetve Troy Rutkowski (1.), Aidan Brown (24.), Rokaly Szilárd (33.) és Jevgenyij Szkacskov (34.).

Csíkszeredai Sportklub: Ambrus Levente, Simó Joel Ábel (kapusok) – Troy Rutkowski, Fabrizio Ricci, Cody Milan, Aidan Brown, Brandon McNally (első sor); Gecse Hugó, Joe Masonius, David Levin, Péter Balázs, Jevgenyij Szkacskov (második sor); Ferencz-Csibi Róbert, Láday Tamás, Becze Tihamér, Részegh Tamás, Rokaly Szilárd (harmadik sor); Bajkó Csongor, Eduard Cășăneanu, Rokaly Norbert, Fodor Csanád (negyedik sor).

Vezetőedző: Bradley Gratton.

Büntetőpercek: 8–10.

Játékvezetők: Nagy Attila és Mach Márton, illetve Kis-Király Barna és Mizsák Péter.

A Csíkszeredai Sportklubra újabb két budapesti mérkőzés vár, pénteken a Ferencváros, vasárnap pedig az Újpest lesz az ellenfél, majd zárásként kedden este Debrecenbe utaznak.

Forrás: Megszerezte első pontját a Csíkszeredai Sportklub az Erste Liga új idényében