You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Erste Liga
Tények
Érdekesség

Megszületett az idény első Sportklub-diadala a Fradi ellen

Nagyon fontos mérkőzést nyert csütörtökön este a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. A címvédő hazai jégen legyőzte a tavalyi döntős Ferencvárost, nagy lépést tett annak érdekében, hogy az alapszakaszban az első hatban végezzen.

Telt ház előtt játszotta idei negyedik hazai mérkőzését is a Csíkszeredai Sportklub, csütörtökön este sokan csak álló helyet kaptak a Vákár Lajos Műjégpálya lelátóin. Díszvendége volt a mérkőzésnek, az első korongbedobást anyaországi politikus, Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára végezte el.

A hazaiakat a Lokálpatrioták lelkes csoportja buzdította, voltak Fradi-drukkerek is a lelátón, ők zászlókkal, hangosan bátorították kedvenceiket.

Jó iramú, kemény, de sportszerű mérkőzést játszott a két csapat, amelynek első találatát, Részegh Tamás gólját csak a videón való visszanézés után érvényesítették a játékvezetők (1–0). Sokat támadott a második játékrészben a házigazda székelyföldi alakulat, de csak egy gólt sikerült ütnie, a 22. percben a cseh idegenlégiós, Radek Veselý lőtte hálóba közelről a kipattanó korongot (2–0). A harmadik játékrész elején a Ferencváros emberhátrányban, ellentámadásból, Boros Dániel révén szépített (2–1), de Péter Balázs hamar visszaállította a kétgólos csíki előnyt (3–1).

Izgalmas lett a mérkőzés vége: az 57. percben Tóth Adrián találatával a Fradi egygólosra faragta hátrányát (3–2), majd az utolsó percre, az egyenlítés reményében a vendégek kapusuk helyett is mezőnyjátékost küldtek a jégre. A taktika nem jött be, a Sportklub korongot szerzett, és Cody Milan az üres kapuba lőtte (4–2). Ez volt a két együttes harmadik mérkőzése ebben a szezonban: az első kettőt a Ferencváros nyerte 6–2-re és 4–3-ra, most a Sportklub győzött 4–2-re.  A két csapat január 21-én a Tüskecsarnokban újra megmérkőzik.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz: Csíkszeredai Sportklub–Ferencváros 4–2 (1–0, 1–0, 2–2).

Gólszerzők: Részegh Tamás (7.), Radek Veselý (22.), Péter Balázs (47.) és Cody Milan (60.), illetve Boros Dániel (45.) és Tóth Adrián (57.). Kapura lövések: 34–37.

Büntetőpercek: 8–12.

Edzői nyilatkozatok:

Tom Coolen, vezetőedző, Sportklub Csíkszereda:

Úgy gondolom, egy olyan mérkőzés volt a mai, amely során több új játékosunk megfelelő helyét kerestük a csapaton belül. Több sérültünk is van a fiatal játékosaink körében, így három sorral kell játszanunk. Nem szeretnénk három egységnyi játékossal játszani, négy sorozni szereznénk, ez megkönnyítené mindenki dolgát, frissebben tartva a srácokat. Három sort használva a fiúk fáradtabbak. Korán sikerült megszereznünk a vezetést, amit sikerült is megtartanunk a mérkőzés egésze alatt. Attila remekelt a kapuban. Örülök a győzelemnek, de azt gondolom, tudunk jobban játszani, sőt tudom, hogy ennél is tudunk jobbak lenni. Minden nap azon dolgozunk, hogy jobban teljesítsünk és a jó dolgokat műveljük a pályán, ez a mi folyamatos munkánk. Sosem vagyunk tökéletesek, de próbálkozunk azzá válni, és ez az én feladatom, hogy annyira tökeletesek legyünk, amennyire csak lehet. Úgy gondolom, ez egy remek hely játszani és egy igazán jó hely edzőnek lenni.

Fodor Szabolcs, vezetőedző, Ferencvárosi TC:

Már beszéltem róla, hogy erre a túránkra elég kevesen tudtunk eljönni, mert rengeteg beteg és sérült játékosunk van. Itt is jó pár srác sérülten játszotta végig a meccset. Szóval azt gondolom, ennek ellenére jó meccset tudtunk játszani. A végén még az is benne volt, hogy vissza tudunk jönni a mérkőzésbe. Le a kalappal a srácok előtt! Erre abszolút lehet építeni, hogy így tudunk küzdeni, ilyen kevesen, sérültekkel és betegekkel teletűzdelve. A srácok tényleg óriásit küzdöttek ma. Ha ezt így tudjuk folytatni, akkor jók leszünk itt a végelszámolásnál.

Forrás: Megszületett az idény első Sportklub-diadala a Fradi ellen