Erste Liga

Miniszterek előtt, aranygóllal nyert a Sportklub pénteken!

Jeles politikus vendégei voltak a mérkőzésnek, az első korongbedobást Varga Judit, Magyarország igazságügyi minisztere végezte el, a lelátón pedig ott volt – többek között – Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára és Tánczos Barna, Románia környezetvédelmi, vízügyi és erdészeti minisztere.

Az alapszakasz első hat csapata közé jutásért vívott harcban fontos győzelmet aratott pénteken esten hazai pályán a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. A kék fehérek hosszabbítás után, Szkacskov aranygóljával 3–2-re verték a DVTK Jegesmedvék csapatát.

Az esztendő második mérkőzésén is telt ház volt a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán, ahol zsúfolásig megteltek a lelátók, sokan állva nézték végig a mérkőzést. Jelen volt egy több mint 50 fős miskolci drukkercsoport is, akik végig sportszerűen buzdították kedvenceiket. Új játékos mutatkozott be a Sportklub színeiben, a 36 éves amerikai Nickolas Charles Schaus hátvéd, aki az első sorban bekkelt. Az első harmad jó iramú, látványos hokit hozott, a közönség élvezte a játékot, a hazai gárda pedig két szép gólt ért el: előbb Részeg Tamás villámgyors elfutása után Becze Tihamér ütötte a kapuba a korongot (1–0), majd az első szünet előtti másodpercekben Radek Veselý távoli lövése kötött ki a miskolci kapuban (2–0).

A második játékrész kiegyensúlyozott volt, a Sportklub többet lőtt kapura, de gólt a vendégek értek el, emberelőnyös találattal Lővei Dávid szépített (2–1). A harmadik játékrész közepén a miskolciak Valentin Razumniak góljával kiegyenlítettek (2–2), a rendes játékidő utolsó perceiben pedig a vendégek emberelőnyben játszottak, de a Sportklub bravúrosan kivédekezte ezt az időszakot, így következett az ötperces ráadás.

A három a három elleni ráadásos játék csak 50 másodpercet tartott, Jevgenyij Szkacskov góljával a Sportklub megnyerte a mérkőzést. A hosszabbításban elért győzelemért a csíkiak 2 pontot kapnak, a miskolciak pedig 1-et. A Sportklub vasárnap 18.30 órától a Budapest JAHC együttesét fogadja a Vákár Lajos Műjégpályán.

Vezetőedzői nyilatkozatok:

Tom Coolen, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője:
Úgy gondolom, hogy ha beütöttük volna az emberelőnyeinket akkor akár 3 góllal is nyerhettünk volna. De ők szereztek gólt emberelőnyből. Két góllal vezettünk, de hagytuk, hogy visszajöjjenek. Örülök, hogy hosszabbításban sikerült győznünk. Mindenképp jobb csapat voltunk ma mint két héttel ezelőtt.

Tokaji Viktor, a DVTK Jegesmedvék vezetőedzője:
Azt gondolom, hogy a tegnapi vereség az bennünk volt és úgy is kezdtük a meccset, egy kicsit indiszponáltak voltunk és el is húzott a Csíkszereda 2-0-ra. Tudtuk, hogy nem lesz könnyű dolgunk itt. Ettől függetlenül utána felpörögtünk és a kezünkbe vettük az irányítást. Sikerült kiegyenlíteni 2-0-ról, följöttünk, és azt is mondhatnám, hogy a kezünkben volt a meccs. De az elfogadhatatlan, hogy öt a háromban kapura se tudunk lőni, pláne amikor ilyen fontos helyzet van. Az egy pont nagyon értékes, pláne itt Csíkszeredában. De mégegyszer mondom, ezen dolgoznunk kell, ezen a speciális egységen. A play-offba vagy bárhova ahova tartunk, ott azért erre nagyon nagy szükség lesz, hogy ezeket a helyzeteinket kihasználjuk és egyébként meg rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, azok is kihagyatlanul maradtak. Azt gondolom, hogy egy igazi hoki csemege volt itt Erdélyben, a közönség jól szórakozott.

Mégegyszer mondom, gratulálok a csapatnak az egy ponthoz. Nyilván jobb lett volna a három, amit lerendezhettünk volna a rendes játékidőben.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz: Csíkszeredai Sportklub–Miskolci DVTK Jegesmedvék 3–2 – hosszabbítás után (2–0, 0–1, 0–1, 1–0).

Gólszerzők: Becze Tihamér (6.), Radek Veselý (20.) és Jevgenyij Szkacskov (61.), illetve Lővei Dávid (29.) és Valentin Razumniak (50.).

Kapura lövések: 28–20. Büntetőpercek: 12–10.

Forrás: Miniszterek előtt, aranygóllal nyert a Sportklub