You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Erste Liga
Tények
Érdekesség

Öt győzelem, egy vereség, semmi nincs veszve!

A címvédő Csíkszeredai Sportklub szétlövés után 2-1-es vereséget szenvedett a DVTK Jegesmedvék vendégeként a jégkorong Erste Liga keddi játéknapján.

Miskolcon az első harmad nagy részében a hazaiak veszélyeztettek, kettős emberelőnyben igazi tűzijáték alakult ki az ex-DVTK-s Adorján Attila kapuja előtt. A Szeredának voltak szórványos helyzetei, ám a gólra a második harmad 45. másodpercéig várni kellett. Ekkor Sofron István ziccerig kijátszva lőtt a kapuba. A hazaiak sokáig hiába játszottak remekül, Adorjánon nem tudtak kifogni. Az 54. percben a szezonban először pályára lépő Wehrs Kevin - amikor éppen kiegészült a Csíkszereda - középről nem hibázott. A szétlövésben a DVTK kétszer is betalált.

A Csíkszereda öt győzelem után kapott ki, ezt megelőzően utoljára október 7-én nem nyert, akkor a DVTK vendégként verte.

DVTK- SC Csíkszereda edzői értékelések alább olvashatóak:

Tokaji Viktor: Nagyszerű volt a hangulat a csarnokban, a szurkolók remek atmoszférát varázsoltak és talán az ő segítségük is benne volt abban, hogy a végén ki tudtuk védekezni az emberhátrányokat. Egy nagyon erős ellenfél ellen sikerült nyerni, akik kifejezetten jó egyéni képességekkel rendelkeznek és a semmiből is képesek helyzetet teremteni. Az elején a sok kihagyott emberelőny rányomta a bélyegét az önbizalmunkra és nem találtuk meg az útját annak, hogy miként fogunk ma gólt szerezni. Összességében a védekezésünk rendben volt és az emberhátrányunk Janis vezérletével szintén jól működött. Önfeláldozóan játszottunk és a végén a befektetett energia meghozta az eredményét. Férfias küzdelemben felül tudtuk múlni a Csikszeredát, aminek nagyon örülünk.

Todor Krisztián: Nem kezdtük jól a mérkőzést, picit lusták voltunk, nem koriztunk eleget. Emiatt kaptunk egy csomó kiállítást, amiket elkerülhettünk volna. Ahogy telt az idő fokozatosan jöttünk bele a meccsbe és sikerült megszerezni a vezetést. Egy ki-ki meccs volt, ami nagyon jó szinvonalat hozott. A kapusokról csak pozitívat lehet mondani, remekül védtek. A büntetőknél ma nekik jött ki jobban a lépés.

Az alábbi linken megnézhetőek a gólhelyzetek:

Gólösszefoglaló EL 61 - DVTK Jegesmedvék - Sport Club Csíkszereda 2-1 20221101 - YouTube