Erste Liga

SIMA GYŐZELEMMEL EGYENLÍTETT A CÍMVÉDŐ SPORTKLUB

Vendéggyőzelemmel végződött a jégkorong Erste Liga hétfő esti brassói mérkőzése. A negyeddöntő második találkozóján a címvédő Csíkszeredai Sportklub 4–1-re nyert a Corona otthonában, és összesítésben 1:1-re kiegyenlítette a négy nyert mérkőzésig tartó párharcot. Folytatás csütörtökön és pénteken a Vákár Lajos Műjégpályán.

A nyitómeccshez hasonlóan hétfőn is egy nagy iramú, izgalmas és rendkívül kemény küzdelem zajlott a jégen. Minőségi jégkorongot láthatott a közönség, és egyáltalán nem hiányzott az erőhoki sem.

Kedvenceink azonban meg tudtak újulni a tegnaphoz képest, 60 percen át kivétel nélkül mindenki kitette a szívét a jégre; csatáraink végig elképesztő iramot diktáltak, védőink nem ismertek lehetetlent, Adorján pedig a kapuban brillírozott. És akkor a közönségről még nem is beszéltünk… 60 percen át pont olyan hangulat volt a vendégszektorban, mint ahogy a fiúk küzdöttek a jégen. Ez mindent elmond!

Hatalmas győzelemmel egyenlítettünk a negyeddöntőben, elvettük a Brassó pályaelőnyét, folytatás csütörtökön a Vákárban!

Brassói Corona-Csíkszeredai Sportklub 1-4. Gólszerzőink: Péter Balázs, Ferencz-Csibi Róbert, Sofron István és David Stach.