Román bajnokság

SIMA SPORTKLUB-SIKER A SEREGHAJTÓ ELLEN

A Sportklub végig vezetve magabiztosan húzta be a sereghajtó elleni kötelezőt, Becze duplázott, három új légiós is bemutatkozott.

A Sportklub végig vezetve magabiztosan húzta be a sereghajtó elleni kötelezőt, Becze duplázott, három új légiós is bemutatkozott. A Sportklub kapujában Adorján állt, a címvédő számos játékosát nélkülözte, nem volt ott a keretben például Gecse, Reisz, Péter Andor, Részegh Zsolt és Fodor sem. Cserébe az új igazolások közül hárman is bemutatkoztak, a két orosz KHL-veterán, Szeleznyov és Krikunov (ők Beczéékkel kerültek egy sorba) mellett az ECHL-ből érkezett amerikai Milan is. A székesfehérváriaknál Márkus kezdett, Bajkó ezúttal felkerült az első sor hátvédpárjába Dobmayer mellé, Kóger Reiterrel, Szabó Péter Zezeljjel bekkelt.

Rögtön a mérkőzés elején megszerezhette volna első szeredai találatát Milan, nagy helyzete kimaradt. Nem sokra rá a peches Mingazovot kellett besegíteni az öltözőbe: a sérüléséből nemrég visszatért nehéztüzér Veselyvel csapott össze egy korongért, az orosznak saját ütője tolláról vágódott az arcába a pakk. A harmad felénél kettős előnybe került a FEHA, egy korai megpattanó kapuvason kívül nem sok mindent tudtak felmutatni, a dupla, majd a szimpla fór is nagyobb helyzet nélkül pergett le. A játékrész végén a Sportklub is megpróbálkozhatott egy előnnyel, ez is kihasználatlan maradt.

A fordulás után egy technikailag nem, gyakorlatilag viszont emberelőnyös szituációt már kihasznált a címvédő. 2023 első csíki gólja érdekes körülmények között esett: a vendégharmadban hirtelen Bajkó esett össze arcához kapva, hiába feküdt hosszú másodpercekig a jégen, ismeretlen eredetű vérző sérülését nem követte játékmegszakítás, Becze pedig élt az ily módon támadt létszámfölénnyel. A mérkőzés felénél Láday cselezte be magát középre, lelassuló lövése a külső vasról csorgott mellé. Egy perccel később újra rezgett Márkus hálója, ám hiába. Sofron kékvonalasába Szkacskov tette bele az ütőjét a kapu előtt, a videózás alapján a megengedettnél egy hajszálnyival magasabban lehetett a botja, így annulálták a találatot. Négy perccel a szünet előtt már szabályos gólnak örülhetett a hazai publikum, emberelőnyben rutinszerű korongjáratás után Rokaly Szilárd húzta be centerből. A 38. perc végén Stach is betett egy kipattanót, 3-0 helyett mégis 3-1-gyel fordulhattak a felek az utolsó harmadra: Ambrus Csongor volt agilis, erőnek erejével elvette a korongot az utolsó emberként bizonytalan Szeleznyovtól, Keceli-Mészáros pedig értékesítette az így kialakult ziccert.

Nagy Szkacskov-kapuvassal indult a harmadik húsz perc, majd Márkus védései következtek. A FEHA végül a 45. percig bírta a nyomást, akkor a baloldalon elrobogó és a fehérvári harmadba üresen megérkező Kubát ragasztott nagy gólt a hosszúba. Tízzel a vége előtt négyre nőtt a csíki előny, Krikunov nagyon könnyen kanyarodott be a kapu elé, a kipattanóra Márkus nem tudott rátenyerelni, Becze pofozta be valahogy önmaga második, csapata 5. gólját. 16 másodperccel a lefújást megelőzően Szkacskov tette fel az i-re a pontot, a veterán orosz könnyed ujjgyakorlattal fejezte be ziccerét. A címvédő így maradt a 6. helyen, pénteken a Gyergyóban vereséget szenvedő DVTK-t fogadja, a sereghajtó FEHA19 pedig Brassóban zárja túráját.

Edzői nyilatozatok:

Tom Coolen, vezetőedző, Sportklub Csíkszereda: Sokkal tapasztaltabb csapatunk van, jó néhány képzett játékossal, akik jól bánnak a koronggal. A két csapat közt a rutin volt a különbség.

Ma este 3 új játékos is volt a keretünkben, és mindhárom igazán jó munkát végzett, aminek örülök. Mikor a másik 3 új játékost is hadra fogjuk, az nagy segítséget fog jelenteni számunkra.

Úgy gondolom, holnap este még jobbnak kell lennünk. A mai meccs elején túl sokszor veszítettünk korongot, ezt ennyiszer nem tehetjük meg a DVTK ellen, amely egy jobb csapat. Legutóbb megvertek minket 3-2-re Magyarországon, ezért holnap mindenképpen jobban kell játszanunk ellenük.

Anatoli Bogdanov, vezetőedző, FEHA 19: A mai mérkőzés során sikerült előrébb lépnünk a Gyergyó elleni összecsapáshoz viszonyítva. Ma inkább sikerült számunkra a jó kezdés, ezt alátámasztja a szoros játék az első harmadban. A második játékrészben a kiállítások megölték a játékunkat, sokat kivettek a játékosaim energiájából. Az olyan csapatok, mint a Csíkszereda vannak annyira képzettek és tapasztaltak, hogy értékesítsék az ilyen helyzeteket, és így az ellenfélnek sikerült jó játékkal itthon tartania a 3 pontot. Holnap már az újabb összecsapásokra kell koncentrálnunk, tovább építve a csapat játékát.

Forrás: Sima Sportklub-siker a sereghajtó ellen