Erste Liga

UTOLSÓ MÁSODPERCES GÓLLAL, HOSSZABBÍTÁSBAN NYERT A BJA HC A SPORTKLUB ELLEN

Újabb hosszabbításos mérkőzést játszott hazai jégen a Csíkszereda, de ezúttal vesztesen hagyták el a jeget, miután a BJA HC az utolsó másodpercben lőtt góllal 4–3-ra megnyerte a meccset.

Már a mérkőzés negyedik percében megszületett az első gól, méghozzá egy csíkszeredai hiba után: Stach lőtte bele a korongot Culiginbe, aki el is indult vele a kapu felé, s kihasználta a ziccert. A hazaiak szinte azonnal egyenlíthettek volna, de erre három és fél percet várniuk kellett. Mikkola passzolt a kapu mögött helyezkedő Reisznek, aki a védők középen egyedül hagyott Péter Balázshoz lőtte a korongot, ő pedig élt a lehetőséggel.

A folytatásban is a Sportklub irányította a játékot, a BJA HC az emberelőnnyel  sem tudott élni, a csíkiak viszont igen. A 25. percben Milan első lövése még kapuvasat talált, de miután Farkasnak nem sikerült rátenyerelni a korongra, saját csapattársa pedig úgy kotorta el, hogy az az amerikai elé került, már nem hibázott. Stach aztán kétszer is növelhette volna a hazaik előnyét, de először kapuvasat lőtt, majd egy kiugrást követően, emberelőnyben ziccert hibázott. Ez pedig megbosszulta magát, mivel nem figyeltek a büntetőpadról visszatérő Molnár Bálintra, aki Nagy Krisztiánnal kettő az egyben ment a kapura, Adorján védett, de a kipattanót Tóth Richárd a hálóba lőtte. Ha kapuvasra játszanák a jégkorongot, akkor vezetéssel ment volna az öltözőbe a Csíkszereda, hiszen a szünet előtt Rokaly lövése is azon csattant, de így 2–2 állt az eredményjelzőn az utolsó húsz perc előtt.

A harmadik harmadra bőven maradt még a Sportklub emberelőnyéből, és ezt ki is használták: Krikunov passzolta középre a korongot Milanhoz, aki közelről a hálóba lőtt. Jellemző erre a meccsre, hogy a BJA alig egészült ki, máris újra emberhátrányban játszott, de ebből nem tudott további előnyt kovácsolni a Csíkszereda. A folytatásban a vendégek nagyobb nyomás alá tudták helyezni a hazaiak kapuját és ez az 51. percben góllá érett: Viikila keresztbe korcsolyázása zavarhatt Adorjánt, aki nem tudott reagálni Garát takarásból leadott távoli lövésére.

A BJA az utolsó két percre megadta az esélyt a Sportklubnak, hogy emberelőnyben támadhasson, miután túl sokan voltak a jégen – ebből a fórból azonban nem esett gól, így 3–3-mal zárult a rendes játékidő.

A hosszabbításban Pozsgai előtt adódott az első ziccer, Adorján bravúrral védett, ahogy Farkas is Becze próbálkozásánál. Milan lövéseit hárította a budapestiek védelme, a másik oldalon pedig Adorjánnak kellett többször is ziccert védenie. Már csak hat másodperc volt vissza, amikor a BJA megiramodott a Csíkszereda kapuja felé, a hazaiak csak bottal ütötték három a háromban a nyomukat, így Galohának bőven volt ideje arra, hogy elfektesse a védőt és tökéletes passzt adjon Schlekmannak, aki egy másodperccel a dudaszó előtt belőtte a BJA győztes gólját.

Tom Coolen, Sportklub Csíkszereda vezetőedzője: – Nem tudom, mennyi a kapuralövések száma, de úgy gondolom, a hosszabbításig jóval több gólszerzési lehetőségünk volt. Szereztünk két emberelőnyös találatot, de ha az emberfóros játékunk jobban működik, ez a szám akár négy is lehetett volna. A mérkőzés egésze alatt jól és szisztematikusan játszott az ellenfél, jól is védekeztek. Jobbnak kellett volna lennünk, ráadásul, elvesztettük az új hátvédünket, az első cserét követően eltört a keze. Ez szörnyű! Egy olyan találkozó volt a mai, melynek során két alkalommal is átadtuk a vezetést, rosszkor veszítettük el a korongot.

Nem vagyok boldog azzal, ahogyan játszottunk. A végén fáradtnak is tűntünk, míg ők sokkal jobb kondiban voltak. Mindent egybevetve, nem tudom, megérdemeltük volna-e a győzelmet. Lett volna rá esélyünk, ugyanis jobban játszottunk a mérkőzés első felében, de ők egyértelműen jobbak voltak nálunk a hosszabbítás ideje alatt, és a kapusuk is remekelt, mi pedig nem lőttünk eleget kapura. Ugyanakkor sokszor is veszítettünk korongot. Nagyon sok hibát vétettünk a ráadásban, meg is lepődtem, mennyit tévedtünk ekkor. Mikor ennyit hibázol, nem is érdemled meg, hogy győzzél! Holnap újrarendezzük sorainkat, lesz egy megbeszélésünk, megrázzuk magunkat, és kedden készen állunk a következő, bukaresti találkozóra. Igyekszünk nem annyi hibát elkövetni, mint amennyit ma vétettünk.

Kangyal Balázs, a BJA HC vezetőedzője: – Azt kell mondjam, hogy ebben az évben nagyon sok jó teljesítményt láttam már a csapattól. A mai egy egészen különleges estére sikeredett. Már viszonylag kevesen is jöttünk, de itt még három embert elveszítettünk, a csapat 60-70 százaléka beteg, és úgy játszott. Azt kell mondjam, ez igazi férfi munka volt! Megint csak a hoki Istenre tudok hivatkozni, hogy mindig igazságot ad, és megjutalmazza azt, aki nagyon sokat dolgozik. Lehet, hogy nem is pont ma, de az elmúlt időszakban mindenféleképpen, és ez most jött ki. Elképesztően büszke vagyok a srácokra!

Forrás: Utolsó másodperces góllal, hosszabbításban nyert a BJA HC a Sportklub ellen