Román bajnokság

A Sportklub néggyel verte az egyetemistákat tegnap este

Nem borult a papírforma csütörtökön este Csíkkarcfalván, a romániai felnőtt jégkorongbajnokságban lejátszott mérkőzésen a Csíkszeredai Sportklub végig vezetve győzte le a Sapientia U23 együttesét.

Papírforma eredmény Csíkkarcfalván, a Sportklub néggyel verte az egyetemistákat

Csak két játékosát pihentette az egy nappal korábban magyarországi Erste-ligás meccsekről hazatérő Csíkszeredai Sportklub a Sapientia ellen. A Felcsíki Műjégpályán lejátszott találkozóra a vendég kék-fehérek szakvezetése nem nevezte Adorján Attila kapust és Rokaly Szilárd csatárt. Hiányzott a sérüléssel küszködő Gecse Hugó, de a kanadai Troy Ruttkowski és a svéd Pontis Netterberg is, akiknek helyzetéről továbbra sem adott ki semmilyen információt a csíki klub. Beöltözött és játszott viszont a Sportklubnál Georgi Agafanov, akit nem neveztek a csapat anyaországi Erste-ligás mérkőzéseire. A karcfalvi találkozón a Sportklub az első harmadban három gólos előnyre tett szert, és ebből a meccs végéig okosan gazdálkodott.

Romániai felnőtt jégkorong-bajnokság, alapszakasz:

Sapientia U23–Csíkszeredai Sportklub 3 - 7 (0–3, 2–2, 1–2).

Gólszerzők: Richard Stetson (22. és 53.), Kristó Csongor (30.), illetve Cody Milan (5.), David Levin (12., 13. és 42.), Jevgenyij Szkacskov (34. és 57.), Becze Tihamér (36.).

Kapura lövések: 20–37.

Büntetőpercek: 8–12. Játékvezetők: Fehér Imre és Rédai Botond, illetve Borsos Barna és ifj. Szabó László.

Sapientia: Alex Olaru, Bíró Nándor (kapusok) – Galusnyák Botond, Both Péter, Barkó Gergely, Viktor Szolohin, Makszim Ascsulov (első sor); Kovács Előd, Kristó Csongor, Kedves Tamás, Pratt Richard Stetson, Márton Botond (második sor); István Sándor, Kernászt Máté, Lázár Menyhért, Görbe Tivadar, Kosza Kristóf (harmadik sor); Sólyom Csongor, Lázár Sebestyén, Bănceanu Levente, Gál Szilárd, Szopos-Böjte Szabolcs. Vezetőedző: Per Lundell. Másodedző: Papp Szabolcs.

Sportklub: Ambrus Levente, Simó Ábel (kapusok) – Joe Masonius, Ferencz-Csibi Róbert, Fodor Csanád, Becze Tihamér, Részegh Tamás (első sor); Bajkó Csongor, Láday Tamás, David Levin, Péter Balázs, Jevgenyij Szkacskov (második sor); Fabrizio Ricci, Georgi Agafanov, Brandon McNally, Cody Milan, Aidan Brown, (harmadik sor); Reisz Áron, Salló Alpár, Eduard Cășăneanu, Rokaly Norbert (negyedik sor).

Vezetőedző: Bradley Gratton. Másodedző: Hozó Levente. Egy másik mérkőzésen: Gyergyói HK–Bukaresti Steaua 2–3 (1–0, 0–3, 1–0).

A további program:

Október 13. (péntek): Gyergyói HK–Bukaresti Steaua és Sapientia U23–Csíkszeredai Sportklub.

Október 15. (vasárnap): Gyergyói HK–Csíkszeredai Sportklub.

Október 23. (hétfő): Háromszéki Ágyúsok–Brassói Corona.

A mérkőzések egységesen 18.30-tól kezdődnek.

Forrás: Papírforma eredmény Csíkkarcfalván, a Sportklub néggyel verte az egyetemistákat