Román bajnokság

Csak a ráadásban tudott győzni a Sportklub a Sapientia U23 ellen

Kisebb meglepetésre pontot veszített a Csíkszeredai Sportklub Csíkkarcfalván, a Sapientia U23 csapatának otthonában. A mérkőzést a román felnőtt jégkorong-bajnokság középszakaszában rendezték, ahol a lényegi dolgok már eldőltek.

Szoros meccset játszott kedden este a Felcsíki Műjégpályán a Csíkszeredai Sportklub és a székelyföldi egyetemisták csapata, a Sapientia U23. A román hokibajnokság középszakaszának B csoportjában zajlott a mérkőzés, ahol már eldőlt, hogy a címvédő csíki gárda nyeri meg a kvartettet. A kedd esti karcfalvi összecsapáson a Sportklub kapuját a fiatal Simó Ábel védte, a csapatok pedig felváltva vezettek: a Sportklub 1–0-ára és 2–1-re, a Sapientia pedig 3–2-re, de a ráadásban a vendégek találtak be elsőnek, így övék lett a kettő pont, a házigazdáknak pedig egy pont jutott.

Román jégkorong-bajnokság, középszakasz, B csoport: Sapientia U23–Csíkszeredai Sportklub 3–4 – hosszabbítás után (1–1, 0–1, 2–1, 0–1).

Gólszerzők: Both Alpár (17.), Szőcs Zalán (47.) és Lázár Menyhárt (51.), illetve Reisz Áron (4.), Jevgenyij Szkacskov (25.), Ferencz-Csibi Róbert (56. és 63.),

Kapura lövések: 18–46. Büntetőpercek: 2–0. Játékvezetők: Csata Attila és Csomortáni Zsolt, illetve Bandi Csaba és Fehér Imre.

Csapatösszetételek Sapientia U23: Bíró Nándor, Ambrus Levente (kapusok) – Nagy-Galaczi Géza, György Rajmund, Benedek Tamás, Szőcs Zalán, Márton Botond (első sor), Galusnyák Botond, Kristó Congor, László Balázs, Both Alpár, Kedves Tamás (második sor), István Sándor, Kosza Kristóf, Adorján Koppány, Lázár Menyhárt, Viktor Szolokin (harmadik sor), Sólyom Csongor, Barabás Benjámin, Bănceanu Levente, Bege Péter, Kernászt Máté (negyedik sor). Vezetőedző: Jens Brändström.

Csíkszeredai Sportklub: Simó Ábel, Makszim Szamankov (kapusok) – Roman Szavcsenko, Ferencz-Csibi Róbert, Ilja Krikunov, Cody Milan, Jevgenyij Szkacskov (első sor), Niko Mikkola, Salló Alpár, Reisz Áron, Péter Balázs, Becze Tihamér (második sor), Gecse Hugó, Láday Tamás, Eduard Cășăneanu, Fodor Csanád, Rokaly Norbert (harmadik sor), Bajkó Csongor, Farkas Tamás, Péter Andor, (negyedik sor). Vezetőedző: Jeff Paul.

A további program:

Vasárnap (április 2.): Háromszéki Ágyúsok–Sapientia U23.

Szerdán(április 5.): Csíkszeredai Sportklub–Sapientia U23.

Egységes kezdési időpont: 18.30.

A középszakasz A csoportjában az alapszakasz első három helyezettje, a Brassói Corona, a Bukaresti Steaua és a Gyergyói HK szerepel, ez a három csapat már biztos elődöntős, hozzuk csatlakozik majd a B csoport legjobbja, a Csíkszeredai Sportklub.

Forrás: Csak a ráadásban tudott győzni a Sportklub a Sapientia U23 ellen