Román bajnokság

Győzelemmel kezdte a középszakaszt a Sportklub, két góllal verte az Ágyúsokat

Papírforma eredménnyel kezdte a címvédő Csíkszeredai Sportklub a román felnőtt jégkorong-bajnokság középszakaszát. A csíkiak hétfőn este hazai jégen 5–3-ra nyertek a Háromszéki Ágyúsok ellen.

Nagy harcot hozott a Vákár Lajos Műjégpályán megrendezett találkozó, de a vendég háromszéki együttesen a mérkőzés elején érződött, hogy hat hete nem volt meccsük. A csíkiak az első húsz perc után 2–0-ra vezettek, de lehetett volna nagyobb is különbség, a 17. percben ugyanis Becze Tihamér kihagyott egy büntetőlövést.

A Sportklub a mérkőzés felénél négy góllal (4–0-ra, majd 5–1-re) elhúzott, a harmadik játékrészben azonban két emberelőnyös háromszéki találattal szoros (5–3) lett a hajrá. Az utolsó másfél percre a háromszékiek – az egyenlítés reményében – kapusuk helyett is mezőnyjátékost küldtek a jégre, az eredmény azonban már nem változott.

Román jégkorong-bajnokság, Középszakasz, B csoport:

Csíkszeredai Sportklub–Háromszéki Ágyúsok 5–3 (2–0, 3–1, 0–2).

Gólszerzők: Roman Szavcsenko (16.), Jevgenyij Szkacskov (19.), Ilja Krikunov (21.), David Stach (23.) és Részegh Tamás (31.), illetve Márton Koppány (25.), Szergej Pajor (45.) és Bíró Ottó (52.). Kapura lövések: 38–30.

Büntetőpercek: 12–4.

Csíkszeredai Sportklub: Adorján Attila, Makszim Szamankov (kapusok) – Roman Szavcsenko, Ferencz-Csibi Róbert, Ilja Krikunov, Cody Milan, Jevgenyij Szkacskov (első sor), Niko Mikkola, Salló Alpár, Péter Balázs, Sofron István, David Stach (második sor), Farkas Tamás, Láday Tamás, Fodor Csanád, Becze Tihamér, Részegh Tamás (harmadik sor), Bajkó Csongor, Péter Andor, Rokaly Norbert, Eduard Cășăneanu (negyedik sor). Vezetőedző: Jeff Paul.

Háromszéki Ágyúsok: László Arnold, Béres Szilárd – Ferencz Szilárd, Vitalij Karamnyov, Bíró Ottó, Szergej Pajor, Róth Zoltán (első sor), Alekszandr Bolsakov, Márk Róbert, Bíró Mátyás, Gecse Olivér, Molnár Zsombor (második sor), Karda Előd Márton, Antal Előd, Márton Koppány, Danalizi Vilmos Gergő, Ilyés Tamás (harmadik sor), László Hunor (negyedik sor). Vezetőedző: Pär Torstensson. Játékvezetők: Csata Attila, Andrieș Gheorghieș, Magyar Áron.

Forrás: Győzelemmel kezdte a középszakaszt a Sportklub, két góllal verte az Ágyúsokat

Fotó: Pinti Attila