Román bajnokság

Hat góllal nyertünk tegnap este az Ágyúsok ellen

Két nap leforgása alatt kétszer találkozott egymással a Csíkszeredai Sportklub és a Háromszéki Ágyúsok csapata román felnőtt jégkorongbajnokságban. A csíkiak vasárnap este idegenben négy-, kedden este hazai jégen pedig hat góllal nyertek.

Nem hozta lázba a csíki közönséget kedden este a Sportklub–Ágyúsok mérkőzés, kevesen voltak kíváncsiak a Vákár Lajos Műjégpályán megrendezett összecsapásra, de aki kilátogatott, nem csalódott. A két csapat jó iramú, küzdelmes, de sportszerű mérkőzést játszott egymással, a korongot többet birtokló, számos szép helyzetet kialakító házigazdák végül – megérdemelten – hat góllal nyertek.

Romániai felnőtt jégkorongbajnokság, alapszakasz: Csíkszeredai Sportklub–Háromszéki Ágyúsok 6–0 (1–0, 3–0, 2–0).

Gólszerzők: Sofron István (2., 42.), Részegh Tamás (22.), Péter Balázs (38.), Jeremy Welsh (39.) és Rokaly Szilárd (57.).

Kapura lövések: 31-17.

Büntetőpercek: 6–8.

Játékvezetők: Csomortáni Zsolt és Gergely Lehel, illetve Rácz Szilárd és ifj. Szabó László.

Csíkszeredai Sportklub: Adorján Attila, Ambrus Levente (kapusok) – Karel Kubát, Láday Tamás, Fodor Csanád, Rokaly Szilárd, Rokaly Norbert (első sor); Troy Rutkowski, Gecse Hugó, Sofron István, Részegh Tamás, Péter Balázs (második sor); Salló Alpár, Georgi Agafanov, Jeremy Welsh, Jevgenyij Szkacskov, Aidan Brown (harmadik sor), Eduard Cășăneanu (negyedik sor). Vezetőedző: Kevin Constantine.

Háromszéki Ágyúsok: Béres Szilárd, László Arnold (kapusok) – Ferencz Szilárd, Bíró Ottó, Györffy Szilárd, Molnár Zoltán, Molnár Zsombor (első sor); Szabó Zsolt Ákos, Horváth Pál, Antal László, Szőcs Zalán, Ilyés Tamás (második sor); Antal Előd, Márk Róbert, Görbe Tivadar, Márton Koppány, Gecse Olivér (harmadik sor); László Hunor (negyedik sor). Vezetőedző: Tódor Krisztián.

Szép volt fiúk! Hajrá, Csikszeredai Sportklub!

Forrás: Újra nullára verte a Sportklub a háromszékieket

Fotó: Borbély Fanni