Román bajnokság

Javított a Sportklub, megszakította az Ágyúsok veretlenségi sorozatát

Szombat délután ismét összecsapott a Csíkszeredai Sportklub és a Háromszéki Ágyúsok alakulata, miután pénteken a háromszékiek nagy meglepetésre 3–1-es sikert arattak. Ezúttal semmit sem bíztak a véletlenre, 6–1-re nyertek a csíkiak.

Nagyjából 450 néző előtt játszotta a két csapat a szombati mérkőzését a Vákár Lajos Műjégpályán. Az első harmadban Részegh Tamás juttatta előnyhöz csapatát (1–0), amit a második harmadban továbbnöveltek Garett Clarke és Fodor Csanád remek találataival (3–0).

Az igazi tűzijáték az utolsó húsz percre maradt, ahol bátran és agresszíven játszott mindkét gárda, ez meglátszott a büntetőperceken is. Fodor, Rokaly és Becze is eredményes volt a csíkiak részéről, ezzel végképp eldöntve a lényegi kérdést. A háromszékiek oldalán Bolshakov Aleksandr talált be a végén, ezzel 6–1-re kozmetikázva az állást.

Ezzel a sikerrel a Csíkszeredai Sportklub három elvesztett bajnoki után ismét győzött és megszakította a Háromszéki Ágyúsok hatmeccses győzelmi sorozatát.

Jégkorong, romániai bajnokság, alapszakasz:

Csíkszeredai Sportklub–Háromszéki Ágyúsok 6–1 (1–0, 2–0, 3–1).

Gólszerzők: Részegh (8.), Garett (25.), Fodor (27., 46.), Rokaly (47.), Becze (49.), illetve Bolshakov (59.). Büntetőpercek: 10–8. Kapura lövések: 24–16.

Forrás: Javított a Sportklub, megszakította az Ágyúsok veretlenségi sorozatát (szekelyhon.ro)