You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Román bajnokság
Tények
Érdekesség

Magabiztos diadalt aratott a címvédő Sportklub Galacon

A góllövés szempontjából nagyon eredményes első két játékrészének köszönhetően győzni tudott a Csíkszeredai Sportklub csütörtökön este Galacon. A mérkőzés a román felnőtt jégkorong-bajnokság középszakaszába számított be.

A csíkiak szerezték meg a vezetést, és bár a Galac hamar egyenlített, az első szünetre megmaradt az egygólos (1–2) csíki előny. A középső játékrészben nagyon eredményesen játszott a Sportklub, négy gólt lőtt Onodi Ottónak, a galaciak székelyföldi kapusának, és erre a hazaiak csak eggyel tudtak válaszolni (2–6). Góljukat az orosz ifiligákban edződött, Moldova köztársaságbeli Teamriuc szerezte.

A záró harmadot 1–0-ra ugyan a házigazdák nyerték, a csíkiak azonban nagyon jól védekeztek, és magabiztos győzelmet arattak.

Román jégkorong-bajnokság, középszakasz, B csoport: Galaci CSM–Csíkszeredai Sportklub 3–6 (1–2, 1–4, 1–0.).

Gólszerzők: Vladislav Teamriuc (12. és 38.), Jurij Nazarov (46.), illetve David Stach (10.), Részegh Tamás (14.), Becze Tihamér (30.), Péter Balázs (31.), Cody Milan (32.) és Ferencz-Csibi Róbert (40.).

Kapura lövések: 47–49. Büntetőpercek: 10–14.

Játékvezetők: Gergely Lehel és Mihai Paul, illetve Bogdan Enache és Marius Răileanu.

Csapatösszeállítások

Galaci CSM: Onodi Ottó, Szopos Magor (kapusok) – Jevgenyij Jemeljanenko, Alekszander Nyeznyamov, Mircea Constantin, Vladislav Teamriuc, Jurij Nazarov (első sor), Hildebrand Szabolcs, Artem Szurszov, Konstantyin Csernyuk, Alekszej Baszkov, Mihail Sabanov (második sor), Cătălin Berdilă, Szabó Dávid, Jevgenyij Limanszki, Antal Alfréd, Benedek Roland (harmadik sor), Ráduly Norbert, Remus Gheorghe, Silló Huba, Andrei Buleandra (negyedik sor). Vezetőedző: Vladimir Kinga.

Csíkszeredai Sportklub: Adorján Attila, Makszim Szamankov (kapusok) – Roman Szavcsenko, Ferencz-Csibi Róbert, Ilja Krikunov, Cody Milan, Jevgenyij Szkacskov (első sor), Niko Mikkola, Salló Alpár, Sofron István, David Stach, Részegh Tamás (második sor), Farkas Tamás, Láday Tamás, Becze Tihamér, Péter Balázs, Reisz Áron (harmadik sor), Bajkó Csongor, Fodor Csanád, Péter Andor, Rokaly Norbert (negyedik sor). Vezetőedző: Jeff Paul.

A további program

Vasárnap (március 19.): Háromszéki Ágyúsok–Galaci CSM.

Szerda (március 22.): Háromszéki Ágyúsok–Csíkszeredai Sportklub.

Március 24.: Csíkszeredai Sportklub–Galaci CSM. Március 25.: Sapientia U23–Háromszéki Ágyúsok. Március 28.: Sapientia U23–Csíkszeredai Sportklub és Galaci CSM–Háromszéki Ágyúsok.

Április 2.: Háromszéki Ágyúsok–Sapientia U23.

Április 5.: Csíkszeredai Sportklub–Sapientia U23.

A középszakasz A csoportjában az alapszakasz első három helyezettje, a Brassói Corona, a Bukaresti Steaua és a Gyergyói HC szerepel, ez a három csapat már biztos elődöntős, hozzuk csatlakozik majd a B csoport legjobbja.

Forrás: Magabiztos diadalt aratott a címvédő Sportklub Galacon

Fotó: CSM Galac