You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Román bajnokság
Tények
Érdekesség

Pontot szerzett a Csíkszeredai Sportklub a „házi rangadón”

Román bajnoki hokimeccset rendeztek csütörtökön este a Vákár Lajos Műjégpályán, ahol a címvédő Csíkszeredai Sportklub ellenfele a Sapientia U23 együttese volt. A kék fehérek öttel nyertek.

Meglepően jól védekezett az első 45 percben a papíron házigazda Sapientia U23 együttese, amely kétszer is kiegyenlített. A 45. percben 2–2 volt az állás, majd az utolsó negyedórában a többet támadó kék-fehérek simán megnyerték a mérkőzést.

A Sportklub 55 kapura lövésből hét gólt lőtt, ezek közül három emberelőnyben, egy pedig emberhátrányban született. A két együttes március 3-án, pénteken 17 órától újra megmérkőzik, annak a találkozónak is a Vákár Lajos Műjégpálya ad otthont.

Román jégkorong–bajnokság, alapszakasz: Sapientia U23–Csíkszeredai Sportklub 2–7 (0–1, 1–1, 1–5). Gólszerzők: Lázár Sebestyén (24. és 44.), illetve Ilja Krikunov (20. és 55.), Cody Milan (33.), Jevgenyij Szkacskov (46. és 48.), Rokaly Norbert (47.) és Péter Balázs (60.).

Kapura lövések: 25–55.

Büntetőpercek: 8–8.

Játékvezetők: Gergely Lehel, Csomortáni Zsolt és Bandi Csaba.

Csapatösszetételek:

Sapientia U23: Ambrus Levente, Bíró Nándor (kapusok) – Nagy-Galaczi Géza, György Rajmund, Viktor Szolokin, Bege Péter, Szőcs Zalán (első sor), Galusnyák Botond, László Tamás, Benedek Tamás, Márton Botond, Kernászt Máté (második sor), István Sándor, Adorján Koppány, Barabás Benjámin, Bănceanu Levente, Both Alpár (harmadik sor), Kosza Kristóf, Sólyom Csongor, Lázár Menyhért, Lázár Sebestyén, Kedves Tamás (negyedik sor). Vezetőedző: Jens Brändström.

Sportklub: Makszim Szamankov, Simó Ábel (kapusok) – Roman Szavcsenko, Ferencz-Csibi Róbert, Ilja Krikunov, Cody Milan, Jevgenyij Szkacskov (első sor), Niko Mikkola, Salló Alpár, Fodor Csanád, Radek Veselý, Kozma Gergő, (második sor), Láday Tamás, Bajkó Csongor, Péter Andor, Péter Balázs, Rokaly Norbert (harmadik sor), Farkas Tamás, Eduard Cășăneanu (negyedik sor). Vezetőedző: Jeff Paul.

Forrás: Végig uralta a meccset a Sportklub, rengeteg gólhelyzetet kihagyott