Román bajnokság

Szoros meccsen kapott ki a Sportklub Galacon

Fordulatos, gólokban gazdag mérkőzést játszott hétfőn este Galacon a helyi csapat a címvédő Csíkszeredai Sportklubbal a román jégkorong-bajnokság alapszakaszában. Két harmad után a csíkiak vezettek két góllal, a mérkőzést azonban a hazaiak nyerték 6–5-re.

A Sportklubnál újra érződött, hogy nincs meg a négy sor: eltiltás, sérülés, illetve az U20-as válogatottban való szereplés miatt a csíkiaknál nem léphetett jégre öt alapember: Clarke Garrett, Láday Tamás, Gecse Hugó, Eduard Cașăneanu és Bajkó Csongor.

A mérkőzés elején a galaciak vezettek, akik már a 10. másodpercben betaláltak Szamankov kapujába, de a második játékrészben a székelyföldiek fordítottak, és a második szünetben két góllal vezettek (2–4). A harmadik harmad közepére a galaciak kiegyenlítettek (4–4), majd átvették a vezetést (5–4), de Sofron emberfölényben elért találatával, bő három perccel a rendes játékidő előtt újra döntetlenre (5–5) állt a meccs. Egy fél perccel az utolsó dudaszó előtt azonban újra gólt lőtt a Galac, Sabanov megszerezte csapata hatodik, győzelmet érő gólját (6–5). A két csapat kedden este újra megmérkőzik, annak a találkozónak is galaci jégcsarnok lesz a házigazdája.

Romániai jégkorong-bajnokság, alapszakasz: Galaci CSM–Csíkszeredai Sportklub 6–5 (2–1, 0–3, 4–1).

Gólszerzők: Vitalij Kiricsenko (1., 42., 49. és 53.), Artyom Sursov (15.) és Mihail Sabanov (60.), illetve Ferencz-Csibi Róbert (13.), Péter Balázs (22.), Sofron István (25. és 57.) és Jevgenyij Szkacskov (39.).

Kapura lövések: 42–33. Büntetőpercek: 12–34 (ebből a sportklubos Kubátnak 20 perc fegyelmi)

A bajnokság állása:

1. Gyergyói HK 19 13 1 2 3 112–52 43 2.

Bukaresti Steaua 15 12 0 0 3 96–40 36 3.

Háromszéki Ágyúsok 21 9 1 0 11 94–68 29 4.

Galaci CSM 15 8 0 2 5 105–70 26 5.

Brassói Corona 12 8 1 0 3 45–32 26 6.

Csíkszeredai Sportklub 13 6 1 0 6 77–47 20 7.

Sapientia 23U 15 2 0 0 13 29–85 6 8.

Sportul Studențesc 14 0 0 0 14 25–189 0

A további program:

Kedden: 18.30-tól Galaci CSM–Csíkszeredai Sportklub és Gyergyói HK–Brassói Corona.

Szerdán:18.30-tól Háromszéki Ágyúsok–Bukaresti Steaua.

Csütörtökön: 18.30-tól Háromszéki Ágyúsok–Bukaresti Steaua.

Pénteken: 18.30-tól Csíkszeredai Sportklub–Brassói Corona.

December 27-én: 18.30-tól Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Sportul Studențesc.

December 28-án: 18.30-tól Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Sportul Studențesc és Brassói Corona–Gyergyói HK.

December 30-án: 18.30-tól Gyergyói HK–Csíkszeredai Sportklub.

A kiírás szerint az alapszakaszban mindenki négyszer találkozik minden ellenfelével (két-két hazai és két-két idegenbeli meccs), ami 28 mérkőzést jelent csapatonként. Az alapszakasz után az első három helyezett, illetve a 4-7. helyeken végző csapatok a középszakaszban külön válnak, és újabb négy-négy meccset játszanak egymás közt. A 8. helyezett számára az alapszakasz után lezárul a bajnokság.

Forrás: Szoros meccsen kapott ki a Sportklub Galacon (szekelyhon.ro)