Az egyetemista jégkorong kupa győztesei az amerikaiak

Az Amerikai Egyesült Államok térhet haza abszolút győztesként a Csíkkarcfalván megrendezett Egyetemi Jégkorong Világkupáról.  A szerda esti összecsapás eredményeképpen az amerikaiak csapata négy góllal utasította maga mögé a kanadaiakat. Hatalmas iramú mérkőzésnek lehettek szemtanúi az érdeklődök, bravúros játékkal győzött a jobbik, a lelátón produkált hangulat is árulkodott a mérkőzés milyenségéről.

Románia korosztályos jégkorong-válogatottja negyedik helyen zárt, a szerdai meccsen, a bronzéremért küzdő csapat Szlovákiával szemben 5-0-ra maradt alul.

A helyosztók eredményei:

A 7. helyért: Csehország–Magyarország 2–1 – hosszabbítás után (0–0, 1–0, 0–1, 1–0).

Gólszerzők: Martin Simacek (34.) és Pavel Svejda (65.), illetve Csíki Hunor (46.).

Az 5. helyért: Lengyelország–Svédország 4–2 (0–1, 1–1, 3–0).

Gólszerzők: Jakub Slusarczyk (32., 52. és 60.), Michal Kusak (47.), illetve Max Wedjesjö (6. és 27.).

A 3. helyért: Szlovákia–Románia 5–0 (0–0, 2–0, 3–0).

Gólszerzők: Richard Novodomec (21.), Marcel Škvarka (29. és 58.), Matúš Trenčan (47.) és Adam Stránský (56.).

A döntőben: Egyesült Államok–Kanada 4–0 (2–0, 0–0, 2–0).

Gólszerzők: Christian Kadolph (11.), Alex Polter (18.), Roman Kraemer (46.) és Jay Buchholz (60.).