Kikapott a lengyelektől, de megúszta a kiesést a romániai hokiválogatott

A Nottingham-ben zajló divízió 1/A jelű felnőtt férfi jégkorong-világbajnokság zárónapján a romániai válogatott kikapott Lengyelországtól, Dél-Korea azonban legyőzte Litvániát, így a balti állam együttese lett utolsó a csoportban.

A Lengyelország - Románia mérkőzésen kellemes meglepetésre az első játékrész után Románia vezetett, a gólt a Csíkszeredai Sportklub játékosa, a csíksomlyói Péter Balázs ütötte. A középső játékrészben a sokkal többet támadó lengyelek fordítottak, és 40 perc után 4–1-re vezettek.

A harmadik játékrész utolsó felében szépített a romániai együttes, a gólszerző a kézdivásárhelyi születésű, a Brassói Coronát erősítő Gajdó Balázs volt. Bő három perccel a vége előtt, 4–2-es lengyel vezetésnél a romániai szakvezetés az egyenlítés reményében kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre, a lengyelek azonban korongot szereztek és az üres kapuba belőttek ötödik góljukat, majd az utolsó dudaszó előtt pár másodperccel a hatodikat is.

A nap második mérkőzésén óriási harcban Dél-Korea legyőzte Litvániát, és ezzel bent tartotta Romániát a második értékcsoportban. A balti állam együttese kiesett, Litvánia helyét jövőre Japán veszi majd át, a szigetországbeliek nyerték a divízió 1/B jelű csoportot.

Felnőtt férfi jégkorong vb, divízió 1/A csoport, 5. forduló:

Lengyelország–Románia 6–2 (0–1, 4–0, 2–1). Gólszerzők: Grzegorz Pasiut (22.), Bartolomiej Jeziorski (29.), Bartosz Fraszko (38.), Alan Lyszczarczyk (39.), Krystian Dziubinski (59.) és Kamil Walega (60.), illetve Péter Balázs (10.) és Gajdó Balázs (55.).

Kapura lövések: 39–15.

Büntetőpercek: 0–2.

Játékvezetők: Mikael Holm (svéd) és Milan Zrnic (szlovén), illetve Nicklas Knosen (dán) és Jonas Merten (német).

A zárónap másik két mérkőzésén: Dél-Korea–Litvánia 2–1, Olaszország–Nagy-Britannia – később.

Korábbi eredmények:

1. forduló:

Olaszország–Románia 6–2, Lengyelország–Litvánia 7–0 és Nagy-Britannia–Dél-Korea 4–0.

2. forduló: Románia–Litvánia 3–2, Nagy-Britannia–Lengyelország 5–4 (hosszabbítás után) és Olaszország–Dél-Korea 6–1.

3. forduló: Dél-Korea–Románia 5–2, Lengyelország–Olaszország 4–2 és Nagy-Britannia–Litvánia 3–0.

4. forduló: Nagy-Britannia–Románia 7–0, Lengyelország–Dél-Korea 7–0 és Olaszország–Litvánia 6–4.

A romániai keret

Kapusok: Patrik Polc, Tőke Zoltán László (mindketten Brassói Corona), Béres Szilárd (Háromszéki Ágyúsok).

Hátvédek: Bors Huba Ferenc, Pavlo Boriszenko (mindketten Brassói Corona), Timur Raszulov, Florin Alexandru Creangă (Bukaresti Steaua), Salló Alpár, Gecse Hugó (Csíkszeredai Sportklub), Jevgenyij Jemeljanenko (Galaci CSM).

Csatárok: Gajdó Balázs, Kovács Mátyás (mindketten Brassói Corona), Andrei Filip (Bukaresti Steaua), Farkas Tamás, Eduard Cășăneanu, Péter Balázs Szabolcs, Fodor Csanád (mind Csíkszeredai Sportklub), Jevgenyij Limanszki, Vladiszlav Teamriuc, Mircea Cristian Constantin (mind Galaci CSM), Molnár Zsombor, Molnár Zoltán (mindketten Háromszéki Ágyúsok).

Stáb: Julius Penzes (vezetőedző), Nelu Alexe és Norbert Javorcik (másodedzők).

Forrás: Kikapott a lengyelektől, de megúszta a kiesést a romániai hokiválogatott