Kikapott a romániai hokiválogatott Dél-Koreától, a meccset az ellenfél uralta

Elszenvedte második vereségét Románia együttese a Nottingham-ben zajló divízió 1/A jelű felnőtt férfi jégkorong-világbajnokságon. A harmadik játéknapon Dél-Koreától kaptak ki három góllal, de megmaradtak a bennmaradási esélyei.

Mindhárom játékrészben a dél-koreai együttes támadott többet a románok elleni találkozón, az első harmadban azonban 1–1-es döntetlennel zárult, az ázsiaiak találatára Andrei Filip válaszolt, a gólpasszt Fodor Csanád adta.

A folytatásban kezében tartotta a mérkőzést a sokat korcsolyázó, nagyot küzdő dél-koreai együttes, amely az 55. percben már 5–1-re vezetett. A romániai csapat szépítő találatát Kovács Mátyás ütötte, ennél a gólnál az asszissztot Péter Balázs és Eduard Cășăneanu neve mellé írták.

Felnőtt férfi jégkorong vb, divízió 1/A csoport, 3. forduló: Románia–Dél-Korea 5–2 (1–1, 2–0, 2–1).

Gólszerzők: Shin Sanghoon (5.), Kang Yoon Seok (25.), Jeon Jungwoo (37.), Park Jin Kyu (52.) és Kim Sihwan (55.), illetve Andrei Filip (16.) és Kovács Mátyás (56.).

Kapura lövések: 36–17. Büntetőpercek: 2–6.

Játékvezetők: Andrew Dalton (brit) és Mikael Holm (svéd), illetve Ilia Kisil (brit) és Nicklas Knosen (dán).

További eredmények: Lengyelország–Olaszország 4–2, Nagy–Britannia–Litvánia 3–0 Korábban: Olaszország–Románia 6–2, Lengyelország–Litvánia 7–0 és Nagy-Britannia–Dél-Korea 4–0, illetve Románia–Litvánia 3–2, Nagy-Britannia–Lengyelország 5–4 (hosszabbítás után) és Olaszország–Dél-Korea 6–1

A további program Szerda (május 3.): 14.30 órától Dél-Korea–Lengyelország, 18-tól Litvánia–Olaszország, 21.30-tól Románia–Nagy-Britannia.

Péntek (május 5.): 14.30 órától Románia–Lengyelország, 18-tól Litvánia–Dél-Korea, 21.30-tól Olaszország–Nagy-Britannia.

A romániai válogatott találkozói az AntenaPlay online platformon keresztül követhetők élőben.

A romániai keret

Kapusok: Patrik Polc, Tőke Zoltán László (mindketten Brassói Corona), Béres Szilárd (Háromszéki Ágyúsok).

Hátvédek: Bors Huba Ferenc, Pavlo Boriszenko (mindketten Brassói Corona), Timur Raszulov, Florin Alexandru Creangă (Bukaresti Steaua), Salló Alpár, Gecse Hugó (Csíkszeredai Sportklub), Jevgenyij Jemeljanenko (Galaci CSM).

Csatárok: Gajdó Balázs, Kovács Mátyás (mindketten Brassói Corona), Andrei Filip (Bukaresti Steaua), Farkas Tamás, Eduard Cășăneanu, Péter Balázs Szabolcs, Fodor Csanád (mind Csíkszeredai Sportklub), Jevgenyij Limanszki, Vladiszlav Teamriuc, Mircea Cristian Constantin (mind Galaci CSM), Molnár Zsombor, Molnár Zoltán (mindketten Háromszéki Ágyúsok).

Stáb: Julius Penzes (vezetőedző), Nelu Alexe és Norbert Javorcik (másodedzők).

Forrás: Kikapott a romániai hokiválogatott Dél-Koreától, a meccset az ellenfél uralta (szekelyhon.ro)